Wzrost cen mediów vs wprowadzanie technologii IoT w firmach przemysłowych

Wzrosty cen mediów stał się faktem. Jednym z sektorów, który najmocniej je odczuje są firmy produkcyjne. Pytanie zatem co mogą zrobić, by obniżyć w jakiś sposób koszty wytwarzania swoich towarów?

1 opcja to zużywać mniej = mniej produkować. Ale to kierunek typu nie wydawać, nie produkować, nie istnieć – nie polecamy
2 opcja to zmierzyć za pomocą technologii #IoT, ile, kiedy i na co wydajemy, by na tej podstawie zoptymalizować wydatki i produkcję

Czy to ma sens?

Transforma Insights i 6GWorld (2021) policzyły, że w 2030 roku technologia IoT zaoszczędzi 8 krotnie więcej energii niż jej zużyje.

Czy to dobry moment na taką inwestycję?

Jeśli popatrzymy na skokowe zwiększenie cen mediów, to inwestycja w technologię IoT może pomóc zminimalizować ten trudny dla przedsiębiorców efekt. A im szybciej zakłady wdrożą IoT, tym wcześniej zaczną odczuwać pozytywne skutki jego działania.

Dlaczego warto?

Ponieważ nie chodzi tutaj o zwykłe zatrzymanie produkcji czy proste ograniczenie kosztów, a zebranie i analizę danych, które będą podstawą do podjęcia świadomych biznesowych decyzji co się opłaca, z czego warto zrezygnować i przesunąć środki na inne produkty czy usługi.

Jak to zrobić?

Rozwiązania IoT (Internet of Things), czy te dedykowane dla przemysłu Industrial IoT są jednym z kluczowych elementów R/ewolucji Industry 4.0. Podwyżki cen mediów to dobry bodziec, by przekonać nieprzekonanych do wdrożenia technologicznych rozwiązań w ich zakładach przemysłowych i tym samym przenieść produkcję na kolejny poziom efektywności i nowoczesności.

Jak konkretnie technologia IoT może pomóc polskim firmom przemysłowym?

Jest 8 głównych obszarów, w którym #IIoT ma wpływ na biznes

  1. optymalizacja kosztów
  2. wzrost wydajności
  3. eliminacja błędów ludzkich
  4. predykcja zasobów, kosztów, awarii
  5. budowa firmy w modelu data-driven
  6. automatyzacja procesów
  7. wzrost produktywności pracowników
  8. większa satysfakcja użytkowników / klientów

 

Szerzej o każdym z punktów przeczytacie w artykule naszego eksperta Tomasz Stepinski- Ustasiak, który znajdziecie tutaj https://cutt.ly/LOStqyJ. Ale jeśli temat Was zainteresował i macie pytania, to chętnie na nie odpowiemy – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.