O nas

Gawinet to polska firma doradczo-wdrożeniowa, specjalizująca się w konsultingu i wdrażaniu projektów z obszaru ICT, Internet of Things (B2B i B2C) i telekomunikacji. Istniejemy na rynku od ponad 10 lat i dzięki naszemu zespołowi specjalistów łączymy kompetencje zarówno technologiczne, jak i biznesowe czy prawne.

Wprowadzamy nowe podmioty na rynek polski i europejski, przygotowujemy raporty i analizy rynkowe, doradzamy jak zmienić procesy w przedsiębiorstwach przy wykorzystaniu analizy danych płynących z wdrożeń rozwiązań z zakresu Internet of Things.

Pomagamy przejść przez procesy transformacji cyfrowej, która dzisiaj jest niezbędna, by aktywnie działać na mocno konkurencyjnym rynku, niezależnie od branży.

Wierzymy, że tylko te firmy, które zmieniają dotychczasowe procesy i modele biznesowe, w dużej mierze wykorzystujące czynnik ludzi, na oparte o zautomatyzowaną analizę danych, są w stanie skutecznie optymalizować koszty operacyjne prowadzonej działalności, a także znacząco zwiększać przychody.

Współpraca z nami nie kończy się zrealizowaniu projektu. Oferujemy wsparcie zarówno podczas wdrożenia, jak i po jego zakończeniu. Działamy na terenie całej Polski oraz w wybranych krajach Europy.

Nasze rozwiązania

Market access IoT / ICT (B2B, B2C)

Doradztwo w zakresie wejścia firm, bądź wprowadzania nowych produktów i usług na polski rynek Internet of Things czy ICT. Doradzamy zarówno w kontekście aspektów prawnych, komunikacji marketingowej czy pomagamy w znalezieniu partnerów handlowych, bądź tworzeniu kanałów sprzedaży bezpośredniej i pośredniej.

Czytaj więcej

Tech-ekspansja na rynki europejskie

Pomagamy polskim firmom w zakresie wejścia z ich rozwiązaniami na rynki europejskie. Oceniamy możliwości, szacujemy rynek, wyszukujemy partnerów handlowych, zapewniamy wsparcie prawne.

Czytaj więcej

Projektowanie i wdrażanie rozwiązań IoT

Pomagamy w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Dostosowujemy obecne procesy w firmie, na takie, które wykorzystują analizy danych, płynących z zaimplementowanych urządzeń Internet of Things. Planujemy długoterminowe strategie funkcjonowania firm w oparciu o IoT, doradzamy w wyborze dostawców i rozwiązań technologicznych. Kompleksowo prowadzimy projekty IoT dla klienta.

Czytaj więcej

Projektowanie i wdrażanie aplikacji mobilnych B2B i B2C

Dzisiaj z aplikacji mobilnych korzystają wszyscy - począwszy od banków, dostawców i sprzedawców energii, na sieciach dyskontów czy hipermarketów kończąc. Projektujemy i wdrażamy rozwiązania mobilne, często współpracujące w urządzeniami Internetu Rzeczy, a także zbierające dane o preferencjach i zachowaniach użytkowników.

Czytaj więcej

MDM (Mobile Device Management)

Zarządzanie mobilnymi urządzeniami w przedsiębiorstwach jest obecnie jeszcze ważniejsze niż zarządzanie komputerami stacjonarnymi. Pomagamy wdrażać rozwiązania z zakresu MDM (Mobile Device Management) oraz zadbać o bezpieczeństwo przechowywanych na nich danych, bądź takich, do których mają dostęp.

Czytaj więcej

Scouting technologiczny

Nieustannie śledzimy młode projekty technologiczne w Polsce i Europie, oceniamy ich potencjał rynkowy, a także możliwość komercjalizacji oraz doprowadzamy do nawiązywania współprac biznesowych.

Czytaj więcej

Konsulting telekomunikacyjny

Doradztwo z zakresie regulacji telekomunikacyjnych dla firm wchodzących na rynek polski, jak i europejski. Opracowywanie raportów zorientowanych na ocenę potencjału rynkowego na tle bieżących i przyszłych trendów. Doradztwo w zakresie pozyskiwania niezbędnych licencji czy zezwoleń, zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach.

Czytaj więcej