Scouting technologiczny

Nieustannie śledzimy młode projekty technologiczne w Polsce i Europie, oceniamy ich potencjał rynkowy, a także możliwość komercjalizacji oraz doprowadzamy do nawiązywania współprac biznesowych.

Scouting czy brokering technologiczny to dość nowa dziedzina na technologicznym rynku. Jednak coraz więcej dużych podmiotów prowadzi własne projekty, mające na celu pozyskiwanie i akcelerację startupów, których rozwiązania mogą następnie wdrożyć w swoich organizacjach.

Inną wartością scoutingu technologicznego jest na przykład praca na rzecz operatorów telekomunikacyjnych, którzy coraz większą wagę przywiązują do rozwiązań, jakie mogliby wdrożyć do swojej oferty i następnie zaproponować klientom.

Bardzo podobnie sytuacja wygląda na rynku finansowym i ubezpieczeniowym. Zarówno banki, jak i ubezpieczyciele nieustannie poszukują rozwiązań technologicznych, mających na celu uatrakcyjnienie ich oferty, głównie technologicznymi rozwiązaniami komplementarnymi.

Gawinet dzięki doskonałej orientacji na krajowym i europejskim rynku Internet of Things, specjalizuje się w scoutingu technologicznym. Wyszukujemy interesujące firmy, nie tylko startupy, których rozwiązania mogą być atrakcyjnym uzupełnieniem ofert największych graczy na rynku (telekomy, banki, ubezpieczyciele, placówki medyczne, dostawcy energii, koncerny paliwowe, firmy motoryzacyjne).