Blog

Sieci Private 5G i ich finansowanie
Sieci Private 5G - jak wdrożyć i wykorzystać potencjał technologii?   Standard 5G z powodzeniem jest wdrażany w ogólnokrajowych sieciach komórkowych. Zapewnia lepsze pokrycie terenu sygnałem, który jest stabilny i pozwala na przesyłanie pakietów danych znacznie szybciej, niż przy standardzie 4G.
czytaj więcej...
Prywatne sieci 5G dostępne w Polsce
Dzięki działaniom UKE od połowy 2023 roku, przedsiębiorcy oraz Jednostki Samorządu Terytorialnego mają możliwość składania wniosków o uzyskanie licencji na korzystanie z prywatnych sieci 5G w Polsce.
czytaj więcej...
Wdrożenie produktu lub usługi AI w organizacji
Wdrożenie produktu lub usługi AI w organizacji Ten dokument został napisany przez człowieka (zweryfikowane na https://app.gptzero.me/). Sztuczna inteligencja jest obecnie jedną z najbardziej rozwijanych gałęzi nauk i usług informatycznych.
czytaj więcej...
Content Delivery Networks – CDN – kluczowe pojęcia
Content Delivery Networks - CDN - kluczowe pojęcia Tradycyjny sposób konsumowania mediów odchodzi do przeszłości. Dotychczasowy podział, w którym to TV posiadała większe budżety, produkowała i emitowała te same programy dla wszystkich, zdaje się nie odpowiadać nowoczesnym konsumentom, którzy przyzwyczajeni do udogodnień z Internetu chcą wybierać treści dopasowane do siebie.
czytaj więcej...
MWC Najbardziej popularne kategorie podczas MWC Barcelona 2022
Od wielu lat dla rynku technologicznego, coroczne targi MWC (Mobile World Congress) odbywające się w Barcelonie są nie tylko miejscem spotkań całej branży, ale także wyznacznikiem tego, co w najbliższych latach będzie dominować na rynku technologicznym oraz telekomunikacyjnym.
czytaj więcej...
monitoring zwierząt Rynek urządzeń monitorujących zwierzęta zwiększy się w najbliższych latach czterokrotnie
Rynek urządzeń monitorujący zwierzęta nie jest w Polsce aż tak popularny, jak na przykład w USA, jednak patrząc na ostatnie lata, z pewnością nabiera tempa. Główne powody jego rozwoju, to dostępność technologii, coraz bardziej atrakcyjne ceny i wreszcie świadomość istnienia technologii oraz zrozumienie korzyści z nich płynących.
czytaj więcej...
Internet of Robotic Things Czy to już czas na Internet of Robotic Things (IoRT)?
Podczas, gdy Internet of Things ma pomóc ludziom łączyć się z urządzeniami i korzystać z ich inteligentnych funkcji w celu optymalizacji procesów życiowych i biznesowych, tak najkrócej mówiąc - Internet of Robotic Things (IoRT) to połączenie IoT i robotyki.
czytaj więcej...
scauting technologiczny Scouting technologiczny dla Twojej firmy
Na dzisiejszym, mocno zmieniającym się rynku technologicznym, nie sposób być na bieżąco ze wszystkimi projektami technologicznymi, które pojawiają się na rynku. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na scouting technologiczny, oferowany przez zewnętrzne podmioty, takie jak Gawinet.
czytaj więcej...
#Case study – oszczędność dzięki pomiarowi hałasu
Case study - oszczędność dzięki pomiarom hałasu Jak pomiar natężenia hałasu może wpłynąć na oszczędności w inwestycji budowlanej? Jakiś czas temu zgłosił się do nas klient z branży budowlanej - deweloper, z prośbą o konsultacje.
czytaj więcej...
Audyt CD Audyt CDN (Content Delivery Network) dla nadawców telewizyjnych i firm mediowych
W obecnych czasach, kiedy coraz więcej osób konsumuje media za pomocą urządzeń mobilnych, a treści najczęściej są oglądane poprzez VOD, wartość i jakość contentu nabiera szczególnego znaczenia.
czytaj więcej...