Blog

Tomasz Stępiński-Ustasiakk Tomasz Stępiński-Ustasiak ekspertem Platforma Przemysłu Przyszłości
Tomasz Stępiński-Ustasiak, Dyrektor Operacyjny w Gawinet, dołączył do grona ekspertów Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Jego specjalizacja to Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT).
czytaj więcej...
Przemysłowy Internet Rzeczy Przemysłowy Internet Rzeczy – jak go wykorzystuje branża motoryzacyjna?
Przemysłowy Internet Rzeczy, w skrócie IIoT (Industrial Internet of Things), to nic innego, jak adaptacja rozwiązań Internetu Rzeczy na potrzeby przemysłu. Podobnie, jak w koncepcji Internet of Things, tak i tutaj kluczową rolę odgrywają czujniki (sensory), porozmieszczane w różnych częściach na przykład hali produkcyjnej czy huty.
czytaj więcej...
Internet of Things biznes Jak Internet of Things wpływa na biznes?
Coraz więcej firm zastanawia się czy IoT może wspomóc prowadzenie działalności? Jak Internet of Things wpływa na biznes i wreszcie, jak dzięki niemu można zwiększyć przychody? Wyjaśniamy to w kilku słowach.
czytaj więcej...
IoT Consulting IoT Consulting niezbędny we wdrażaniu Industrial IoT (IIoT)
Zaprojektowanie mapy drogowej we wdrażaniu projektów z zakresu przemysłowego internetu rzeczy, to nie tylko konieczność, lecz coraz częściej wymóg instytucji, zapewniających dotacje.
czytaj więcej...
Międzynarodowy Dzień Walki z Hałasem to dobry moment, by sprawdzić rozwiązania Sonitus Systems
Pod koniec kwietnia obchodzony jest w Polsce i na świecie Międzynarodowy Dzień Walki z Hałasem. Współczesne technologie, a w tym Internet of Things, są odpowiedzią na wyzwania stojące przed miastami i firmami, w zakresie minimalizowania poziomu hałasu.
czytaj więcej...
Polska w 2021 to bardzo dobry rynek dla dostawców Internet of Things z Chin i Tajwanu
2,2 miliarda złotych - tyle wynosiła wartość polskiego rynku Internet of Things w 2019. Według IDC do 2023 tempo jego rozwoju ma zwiększyć się o 23,9 procent. Ten potencjał zaczynają dostrzegać dostawcy Internet of Things z Chin i Tajwanu.
czytaj więcej...
Sektory IoT Sektory IoT, które będą szczególnie rozwijały się w 2021-2023, w Polsce i na świecie
Internet Rzeczy to bez wątpienia jeden z największych trendów technologicznych, jaki pojawił się w ostatnich latach. Z każdym rokiem jego zastosowanie przybiera na znaczeniu. W niektórych sektorach, jak telemedycyna, pandemia koronawirusa, znacząco przyspieszyła szereg wdrożeń.
czytaj więcej...
Przemysł 4.0 Przemysł 4.0 w Polsce – nowy rozdział dzięki programowi PARP
Celem ogłoszonego w marcu przez PARP programu jest przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wdrożenia wybranych obszarów działań w zakresie cyfryzacji, automatyzacji lub robotyzacji.
czytaj więcej...
Gawinet szuka dystrybutora i partnerów handlowych dla Sonitus Systems (IoT, Smart City)
Na polski rynek trafiają rozwiązania z zakresu Internet of Things / smart city, służące m.in. do zdalnego monitoringu hałasu. To szczególnie istotne, bo hałas zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, jest takim samym zanieczyszczeniem, jak zanieczyszczenie powietrza.
czytaj więcej...
Oto główny powód, dlaczego Internet Rzeczy w Polsce rozwija się tak wolno
Z roku na rok przybywa urządzeń opartych o Internet of Things. IoT Analytics podaje, że do 2025 roku na świecie podłączonych do sieci ma być ich już ponad 21 miliardów. Patrząc globalnie - to dużo.
czytaj więcej...