Scouting technologiczny dla Twojej firmy

Na dzisiejszym, mocno zmieniającym się rynku technologicznym, nie sposób być na bieżąco ze wszystkimi projektami technologicznymi, które pojawiają się na rynku. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na scouting technologiczny, oferowany przez zewnętrzne podmioty, takie jak Gawinet.

Chciałbyś rozszerzyć portfolio swoich usług o nowe rozwiązania, a może szukasz potencjalnego partnera, który da technologię dla Twojego rozwiązania? A może jeszcze inaczej – chciałbyś zainwestować, ale na rynku jest tak wiele startupów i projektów, że nie do końca wiesz, w który? Jeśli na któreś z powyższych pytań, Twoja odpowiedź brzmi TAK, to oznacza, że potrzebny jest Ci scouting technologiczny.

Scouting technologiczny, przez innych nazywany brokering technologiczny to stosunkowa nowa dziedzina, która jednak charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem. Wynika to głównie z faktu, iż rynek technologiczny niemal każdego tygodnia zaskakuje nowościami, a nawet duże korporacje nie mają w swoich strukturach silnie rozwiniętych działów scoutingu, które zajmowałyby się jedynie nieustannym monitoringiem rynku, pod kątem nowych, komplementarnych rozwiązań technologicznych, uzupełniających bieżącą ofertę swojego pracodawcy.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż obecnie, choć o tym się nie mówi, trwa wyścig po ciekawe i perspektywistyczne projekty technologiczne. W kolejce do nich ustawiają się nie tylko same fundusze inwestycyjne, ale także korporacje, jak banki, telekomy, sieci handlowe czy duże firmy farmaceutyczne. Jest coraz więcej pieniędzy na inwestycje, a coraz mniej interesujących projektów, o których jest głośno. Bo tego, że na rynku technologicznym nie występuje deficyt technologii, jesteśmy pewni. Brakuje jedynie wiedzy, gdzie tych projektów i ich pomysłodawców poszukiwać. Dlatego tak ważny jest scouting technologiczny, w jakim specjalizuje się Gawinet.

Od wielu lat analizujemy różne sektory rynku technologicznego, począwszy od telekomunikacji, poprzez Internet Rzeczy, sztuczną inteligencję czy uczenie maszynowe, aż na blockchain kończąc. Dzięki temu mamy doskonały przegląd zarówno potrzeb występujących po stronie korporacji czy inwestorów, jak również dostępnych technologii i podmiotów je oferujących.

Scouting technologiczny dla kogo?

Dla kogo zatem jest scouting technologiczny oferowany przez Gawinet? Zarówno dla firm i startupów, które potrzebują z jednej strony inwestorów, a z drugiej strony rynku zbytu dla swoich produktów i usług. Nawiązując współpracę z Gawinet, otrzymujecie gwarancję audytu i analizy Waszych rozwiązań, a następnie realną propozycję inwestycji, bądź wdrożeń.

Z drugiej strony inwestorzy prywatni czy duże firmy, bądź korporacje. W odpowiedzi na Wasze potrzeby dokonujemy przeglądu rynku, a następnie wyszukujemy projekty, w które warto zainwestować na poszczególnych etapach ich rozwoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujecie przegląd firm, minimalizując przy tym czas i zasoby potrzebne na analizę rynku, a także ograniczając ryzyko inwestycyjne.

I wreszcie scouting technologiczny to oferta dla tych firm, które chcą unowocześnić swoje dotychczasowe procesy czy rozwiązania, dodając im powiew świeżości technologicznej. Dla takich projektów, wyszukujemy firmy, których oferta doskonale wkomponowuje się w potrzeby naszych klientów. Szynka integracja, konsulting na każdym jej etapie, aż pomoc przy wprowadzaniu nowej oferty na rynek, to tylko niektóre z naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.