Audyt CDN (Content Delivery Network) dla nadawców telewizyjnych i firm mediowych

W obecnych czasach, kiedy coraz więcej osób konsumuje media za pomocą urządzeń mobilnych, a treści najczęściej są oglądane poprzez VOD, wartość i jakość contentu nabiera szczególnego znaczenia.

W jaki sposób ją analizować?

Odpowiedzią jest usługa audytu CDN (Content Delivery Network) dla nadawców telewizyjnych i firm pokrewnych. W efekcie przeprowadzonego audytu firma mediowa otrzymuje raport końcowy zawierający analizę: danych, oferty, wykorzystywanych narzędzi i rozwiązań oraz pakiet rekomendacji, których wdrożenie zwiększy oglądalność.

W tak dynamicznie zmieniającym się świecie mediów, kluczowe wręcz jest posiadanie własnej polityki dotyczącej zarówno zarządzania ruchem w CDN, jak i samego sposobu implementacji i wykorzystania tego typu rozwiązań. Dlatego usługa audytu CDN, która pojawiła się w ofercie Gawinet jest odpowiedzią na obecne potrzeby zarówno tych największych, jak i lokalnych stacji telewizyjnych.

Jak wygląda realizacja usługi audytu CDN?
Eksperci Gawinet najpierw dokładnie analizują bieżącą sytuację stacji TV, by zaprezentować wyniki i przedstawić rekomendacje usprawnień. W zależności od wielkości stacji, jej potrzeb oraz obecnej sytuacji, audyt może trwać od jednego do trzech miesięcy. Jednak okres ten, może ulec wydłużeniu, wraz ze wzrostem skomplikowania sposobu pozyskiwania danych, niezbędnych do przeprowadzenia audytu.

Doskonała znajomość zarówno lokalnego, jak i globalnego rynku dostawców CDN, sprawia, że konsultanci Gawinet, jako jedni z nielicznych na polskim rynku, mogą zarekomendować najbardziej optymalne, dostępne rozwiązania.

Mimo, iż najwięksi nadawcy w Polsce, zarówno OTT, jak i VOD, już korzystają z systemów CDN, nie oznacza to jednak, iż są to najbardziej optymalne rozwiązania dopasowane do ich możliwości i oferty, a przede wszystkim potrzeb. Warto pamiętać, że dobry wybór CDN, zbudowanie odpowiedniej architektury i polityki korzystania z tej technologii, ma realny wpływ na zwiększenie liczby odbiorców oferowanych usług, a w efekcie na rentowność nadawcy.

Niezależnie od tego, że audyt CDN jest nową pozycją w ofercie firmy Gawinet, to już zakończyliśmy pierwsze projekty w tym obszarze, realizowane dla kluczowych nadawców w Polsce.

Na rynku istnieje bardzo wąska specjalizacja konsultantów z pożądanymi kompetencjami w tym zakresie. Obserwujemy ograniczoną liczbę wdrożeń i modyfikacji, właśnie ze względu na brak szeroko dostępnych na rynku kompetencji z tego obszaru. Gawinet te problemy rozwiązuje.

Zapraszamy do współpracy w tym zakresie zarówno stacje telewizyjne i nadawców OTT oraz VOD, tak z naszego kraju, jak i z zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.