MDM (Mobile Device Management)

Zarządzanie mobilnymi urządzeniami w przedsiębiorstwach jest obecnie jeszcze ważniejsze niż zarządzanie komputerami stacjonarnymi. Pomagamy wdrażać rozwiązania z zakresu MDM (Mobile Device Management) oraz zadbać o bezpieczeństwo przechowywanych na nich danych, bądź takich, do których mają dostęp.

 W polskich firmach wdrażanie rozwiązań służących do zarządzania mobilnymi urządzeniami (MDM – Mobile Device Management) wciąż jest na bardzo niskim poziomie. A to jeden z poważniejszych błędów. Firmowe telefony czy tablety, zwłaszcza pracowników niższego szczebla bardzo często wykorzystywane są do ataków hakerskich mających na celu paraliż firmy, przechwytywanie danych czy wyłudzeń okupu. To tylko najbardziej nagłaśniane przypadki. Równie często pracownicy sami, zupełnie nieświadomie pobierają złośliwe oprogramowanie, bądź udostępniają wrażliwe dane zupełnie nieświadomie.

Co więcej, zwłaszcza teraz – w okresie pandemii, kiedy duża część pracowników, nie tylko mobilnych, pracuje w formule home office (pracy zdalnej), wiedza na temat tego, w jaki sposób i kiedy korzystają z urządzeń mobilnych, jest szczególnie przydatna do optymalizacji procesów sprzedażowych i operacyjnych, jak i tego, by w tych trudnych czasach zachować rentowność przedsiębiorstwa. To wszystko umożliwiają m.in. rozwiązania z zakresu Mobile Device Management (MDM). Gawinet jest ekspertem w tym zakresie i z powodzeniem dobierzemy dla Was odpowiednie rozwiązanie z wielu dostępnych na rynku i pomożemy w jego wdrożeniu, szkoląc zarówno pracowników, jak i osoby odpowiadające za bezpieczeństwo oraz zarządzające poszczególnymi zespołami.

Dobrze wdrożony MDM zwiększa wydajność pracowników, co w konsekwencji przekłada się na zysk operacyjny firm.