Projektowanie i wdrażanie rozwiązań IoT

Pomagamy w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Dostosowujemy obecne procesy w firmie, na takie, które wykorzystują analizy danych, płynących z zaimplementowanych urządzeń Internet of Things. Planujemy długoterminowe strategie funkcjonowania firm w oparciu o IoT, doradzamy w wyborze dostawców i rozwiązań technologicznych. Kompleksowo prowadzimy projekty IoT dla klienta.

O konkurencyjności rynkowej przedsiębiorstw coraz częściej stanowi umiejętność automatyzacji wszelkich procesów w firmach, co przekłada się na ich optymalizację kosztową, a w konsekwencji rentowność. Przykładem może być zastosowanie inteligentnych liczników u sprzedawców energii elektrycznej, którzy dzięki temu dokonywać zdalnych odczytów czy wdrożenie rozwiązań umożliwiający zdalny odczyt poziomu hałasu. To tylko przykłady, pozwalające zmniejszyć koszty osobowe, zwiększając przy tym wydajność operacyjną. Tego typu zastosowań jest znacznie więcej, począwszy od inteligentnego oświetlenia w biurach i fabrykach, poprzez telematykę we flotach samochodowych, na rozwiązaniach bazujących na Internet of Things dla sklepów wielkopowierzchniowych czy sieci handlowych. W zasadzie nie ma dzisiaj branży, której technologie nie mogłyby usprawnić wewnętrznych procesów. Im większa firma, tym potrzeb jest więcej.

Jesteśmy w stanie dokonać audytu bieżącej działalności, a następnie zaproponować zmiany w oparciu o wdrożenie procesów Internet of Things, co w konsekwencji przełoży się na rentowność prowadzonego biznesu.