Enterprise Ireland współpracuje z Gawinet

Gawinet od wielu miesięcy współpracuje z Enterprise Ireland, czego efektem są pierwsze wdrożenia rozwiązań do zdalnego monitoringu natężenia hałasu irlandzkiej firmy Sonitus Systems, której jesteśmy przedstawicielem w Polsce.

Enterprise Ireland to irlandzka organizacja rządowa, odpowiedzialna za rozwój i wzrost irlandzkich firm na światowych rynkach. Jej rola jest szczególnie istotna zwłaszcza teraz, kiedy w dobie Internet of Things i szeregu innych technologii, rozwiązania technologiczne można bez przeszkód wdrażać na całym świecie.

Doskonałym przykładem transferu irlandzkiej technologii na polski rynek jest współpraca Gawinet z Enterprise Ireland. W jej wyniku polskie miasta i samorządy mogły przeprowadzić pilotaż zdalnego pomiaru natężenia hałasu. W okresie wakacyjnym to innowacyjne rozwiązanie testowały dwie dzielnice Warszawy: Wawer i Wilanów.

Co więcej, zalety zdalnego pomiaru hałasu i platformy do analizy danych z tego płynących doceniają również polskie firmy zajmujące się akustyką miast i nieruchomości. Jak się okazuje, zdalny, a przede wszystkim stały pomiar natężenia hałasu, to rozwiązanie, którego polski rynek wręcz potrzebował.

Powyższe to dopiero początek wprowadzania irlandzkich firm technologicznych do Polski. Jak przyznaje Tomasz Stępiński-Ustasiak, wiceprezes Gawinet, „irlandzki rynek jest obfity w ciekawe firmy technologiczne, których rozwiązania z pewnością mogą być przydatne polskim przedsiębiorcom czy samorządom. Wiem, że tak jest w przypadku Sonitus Systems i jestem przekonany o tym, iż dzięki współpracy i pomocy ze strony Enterprise Ireland, będziemy mogli reprezentować kolejne spółki technologiczne z Irlandii”.

„Irlandzki klaster IoT/smart city liczy sobie ponad 100 dostawców usług i kompleksowych rozwiązań wdrażanych na całym świecie. Te firmy mają znakomitą umiejętność do budowania innowacyjnych produktów rozwiązujących konkretne problemy i wyzwania klientów. Sonitus System jest jedną z nich, ich sensory są wykorzystywane na wielu rynkach przez miasta oraz firmy budowlane i produkcyjne, które chcą lub muszą spełniać normy środowiskowe. Smart Dublin korzysta z sensorów Sonitus System, a dane pozyskiwane w czasie rzeczywistym są publikowane na publicznie dostępnym serwisie” – mówi Bartosz Siepracki, konsultant w warszawskim oddziale Enterprise Ireland.

Gawinet to spółka technologiczna, zajmująca się między innymi konsultingiem ICT i IoT, a także wprowadzaniem zagranicznych firm technologicznych na polski rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.