Gawinet szuka dystrybutora i partnerów handlowych dla Sonitus Systems (IoT, Smart City)

  • Tomasz Stępiński-Ustasiak
  • 27 października 2020
  • Aktualności

Na polski rynek trafiają rozwiązania z zakresu Internet of Things / smart city, służące m.in. do zdalnego monitoringu hałasu. To szczególnie istotne, bo hałas zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, jest takim samym zanieczyszczeniem, jak zanieczyszczenie powietrza.

Kwestią czasu jest, aż w polskich miastach rozpocznie się regularny pomiar hałasu, zarówno na ulicach miejskich, ale także w sklepach, centrach handlowych czy innych inwestycjach komercyjnych. Wymagają tego zarówno rozporządzenia prawne UE, jak i te wydane przez Ministerstwo Środowiska, a także coraz większa dbałość o środowisko, w którym żyjemy.

Odpowiedzią na te potrzeby miast, samorządów czy inwestorów, są rozwiązania irlandzkiej firmy Sonitus Systems, którą wprowadza na polski rynek firma Gawinet. Zdalny monitoring hałasu jest szczególnie istotny teraz, kiedy coraz więcej przedsiębiorstw przestawia się na pracę zdalną. Zdalny monitoring hałasu, to element inteligentnych miast, na które coraz więcej samorządów zwraca uwagę.

Proste i zautomatyzowane monitorowanie hałasu

Sonitus Systems zajmuje się produkcją urządzeń IoT do monitoringu hałasu, a także oferuje dedykowane oprogramowanie wspierające pomiary i ich analizę.

Sonitus Solutions optymalizuje i upraszcza pomiary hałasu, oferując rozwiązania, które mogą służyć zarówno w projektach krótko-, jak i długoterminowych. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu Internet of Things, zminimalizowany zostaje czynnik ludzki – pomiary za pomocą ludzi, na rzecz pełnej automatyzacji i wykorzystywania w tym celu dedykowanych urządzeń. Dzięki temu wykonawca usługi monitoringu hałasu, może znacząco ograniczyć swoje koszty operacyjne i prowadzić jednocześnie kilka projektów, nie angażując do nich dużych zasobów ludzkich.

Rozwiązania Sonitus Solutions sprawdzają się zarówno w małych inwestycjach komercyjnych, jak i jako element rozległych inteligentnych sieci, monitorujących procesy w dużych miastach. W Irlandii chętnie korzystają z nich samorządy oraz specjaliści ds. ochrony środowiska, którzy coraz częściej wykorzystują w swojej codziennej pracy możliwości, jakie oferuje Internet Rzeczy.

Zdalny monitoring hałasu – perspektywistyczny rynek

Monitoring hałasu to dynamicznie rozwijający się sektor. Wedle prognoz firmy analitycznej Technavio, w przeciągu najbliższych czterech lat (2020-2024), rynek ten ma osiągnąć wartość 527 milionów dolarów. Co więcej, obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, sprzyja jego wzrostowi, zwłaszcza w kontekście rozwiązań zdalnych. Związane jest to z faktem optymalizacji kosztowej prowadzonych działalności, a także chęcią do automatyzacji różnych procesów, za które dotąd odpowiedzialni byli pracownicy i w konsekwencji zdalnej możliwości monitoringu hałasu w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona czy tabletu.

Gawinet szuka dla Sonitus Systems partnerów handlowych i dystrybutora

Gawinet to polska spółka specjalizująca się w konsultingu IoT. Jedną z jej aktywności jest wprowadzanie zagranicznych dostawców na polski rynek, a także polskich firm technologicznych na inne rynki.

W związku z dynamicznie rosnącym rynkiem zdalnego monitoringu hałasu, Gawinet zdecydował się na współpracę z irlandzkim dostawą rozwiązań w tym zakresie – Sonitus Systems. W ramach prowadzonych działań, firma poszukuje partnerów handlowych oraz dystrybutora dla rozwiązania oferowanego przez spółkę.

 

Zainteresowane podmioty zapraszamy do kontaktu:

Tomasz Stępiński-Ustasiak

tomasz.stepinski@gawinet.com

tel: 501 201 331

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.